בכל דירה יש חללים וחדרים שונים אשר משמשים את בעלי הבית למטרות שונות. את הדירה יש לתחזק כל העת על מנת שתהיה פונקציונאלית, נוחה ונאה. במסגרת עבודות התחזוקה נהוג לצבוע אותה או חלקים ממנה אחת לכמה שנים ולפי הצורך. הרצון והצורך לצבוע מטבח גובר, לרוב, על צביעת מקומות אחרים בגלל אופי הפעילות בו. הבישול במטבח גורם להעלאת אדי מים ואלו גורמים לקילופי צבע לקירות ותקרות. אדי שמן גורמים להצטברות שכבה שומנית שאינה נעימה למראה. הפגיעה קיימת גם לריהוט שבמטבח ובמיוחד לארונות ההיקפיים שלו העליונים והתחתונים. 


שטח הקירות במטבח הינו קטן יחסית אבל התנועה הדינאמית בו של בעלי הבית גורמת לפגיעה בהם. מדובר על סימנים מפגיעת משענות כסאות. פגיעה בפינות עקב הזזת רהיטים וחפצים. מאחרי מקררים ותנורים מצטברים סוגי לכלוך וקורי עכביש היוצרים כתמים. אל המטבע מגיעים חרקים רבים אשר חלקם נמרח על הקירות והתקרות ולא ניתן לנקותם היטב. גופי תאורה  שנשרפים במטבח והמצויים על התקרות והקירות גורמים לכתמי פיח שחורים. כל אלו וסיבות אחרות גורמות לצורך בצביעתם מחדש. לרוב, נצבע המטבח בלבן לגווניו, אבל יש מקרים בהם רוצים בעליו להוסיף נגיעות צבע שישתלבו עם צבע הקרמיקות המודבקות מעל השיש ובמקומות אחרים. 


צביעת המטבח בצבעים אקריליים


הצבע  המומלץ לקירות מטבח הינו האקרילי מאחר והוא צבע עמיד ורחיץ. יצרניות צבעים אקריליים מייצרות אותם עם הרכבי חומרים משתנים כדי לשפר את העמידות שלהם ולהבליט את תכונותיהם האחרות. צבעים אקריליים מסוימים עמידים גם בפני קרצוף חזק. צביעה בגוונים רבים מוסיפה חיוניות לחלל המטבח. אפשר לבחור צבעים בעלי גימור מט, מהודר, משי ועוד. יש צבעים בעלי תקן שמיוצרים תוך כדי התחשבות באיכות הסביבה וניתן לרוכשם. את התקרה מומלץ לצבוע בצבע נושם. אל התקרה עולים אדים חמים שעלולים לגרום לקילופה, וצבע נושם מפחית את הסכנה לכך. הכנת קירות המטבח לצביעה כוללת איטום סדקים, תיקון פינות, סתימת חורי מסמרים וברגים קיימים, ליטוש תיקוני טיח ועוד, וכמובן טיפול בארונות לפי הצורך.


צביעת ארונות מטבח


ארונות המטבח הינם סטאטיים ולא ניתנים להזזה. החלפת ארונות כרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת והפתרונות שמציעים מומחים לצביעת ארונות הינם נהדרים. ניתן לצבוע אותם בצבעים קיימים או חדשים על פי בחירת הלקוח. ניתן לבחור במגוון רחב של צבעים עמידים שאינם מכילים עופרת רעילה. קיימים צבעים אטומים או ניתן ללכת על לכה על בסיס צבע אקרילי לקבלת גוון מבריק.  ניתן לשקם את הדלתות ולהכינם  לצביעה. לאחריה, ניתן למצוא ידיות מתאימות חדשות ונאות למראה. שילוב של צביעת קירות עם צביעת ארונות מהווה פתרון נהדר וניתן ליצור הרמוניה נפלאה ונהדרת. את המטבח ניתן לצבוע בצורה עצמאית או לקחת בעל מקצוע שמתמחה בכך. ההמלצה היא לבחור בבעל מקצוע שיבצע עבודה יסודית ומקצועית מאוד.

צביעת מטבחים